<
3 принципи правильного встановлення пластикових вікон і дверей

3 принципи правильного встановлення пластикових вікон і дверей

Один з менш відомих фактів віконної індустрії полягає в тому, що великий відсоток проблем клієнтів пов’язаний більше з помилками установки, ніж із самими металопластиковими вікнами.

По правді кажучи, кількість помилок, допущених під час встановлення вікон сьогодні, жахливо велика, але їх цілком можна уникнути. Отже, як переконатися, що вікно встановлено правильно? Звичайно, дотримуючись цих трьох принципів:

Принцип № 1: В результаті правильного монтажу вікна і стіна будівлі повинні утворювати єдину і міцну конструкцію.

При неправильному з’єднанні вікна і стіни, що трапляється дуже часто, процес пошкодження вікна та будівлі починається відразу після завершення монтажних робіт. Сили, викликані тиском вітру і води яка потрапляє до щілин, напруги, що виникають від перепадів температури та інших механічних навантажень, визначають довговічність з’єднання вікна зі стіною. Це стає особливо актуальним, враховуючи широкий діапазон температур, який відчувається в багатьох частинах країни. Якщо з’єднання між вікнами та стіною недостатньо міцні та гнучкі, виникають протікання та починаються пошкодження. У щілини, що утворюються зовні, проникає дощова вода і холодне повітря, а всередині — вологе повітря. При цьому виникають постійні пошкодження та незворотні деформації вікон, а також пошкодження віконних рам. Тому цей принцип є ключовим аспектом, який слід пам’ятати під час процесу встановлення.

Принцип № 2: З'єднання між пластиковим вікном і стіною повинні бути такими ж міцними і герметичними, як і покриття даху.

Якщо поглянути на це найпростіше, то вікно піддається впливу тих самих зовнішніх факторів і умов, яким піддаються стіни або дах будинку. Тому вкрай важливо, щоб вікно було належним чином з’єднане зі стінами будівлі, а ізоляція цих з’єднань була «непроникною, як і дах». З іншого боку, вікна займають частину простору в стінових отворах. Ключові аспекти «філософії та історії установки» стосуються з’єднань, розташованих навколо вікна.

Це ті невеликі щілини, де матеріали механічно прив’язують вікно до стіни і, головне, теплоізоляційний матеріал. І, як і всю поверхню даху, вони також повинні бути захищені від неконтрольованого проникнення дощової води.

Принцип № 3: Всередині більше паронепроникності, ніж зовні

Конструкція з’єднань між вікнами та стінами будинку повинна бути більш герметичною, водонепроникною та паронепроникною зсередини, ніж зовні, що дозволяє водяним парам випаровуватися назовні, щоб зберегти будівельне покриття сухим. Цього можна досягти, перекривши теплоізоляцію з’єднань пароізоляційними матеріалами. Огородження повинні, зокрема, запобігати проникненню дощової води в конструкцію з’єднання і повинні контрольовано відводити воду та вологу, які встигли проникнути в шар теплоізоляції. Цього можна досягти, використовуючи матеріали, які дозволяють випаровуватися.

По всій поверхні зовнішньої стіни повинна бути межа, що відокремлює зовнішню частину будівлі від внутрішньої. Розриви ущільнювальних з’єднань є найпоширенішою причиною негативних явищ, які називаються тепловими містками, які призводять до неконтрольованих втрат енергії та конденсації рідини.

Ці три «золотих принципи» охоплюють великий відсоток найпоширеніших похибок при встановленні пластикових вікон та дверей, однак їх можна уникнути при установці просто пам’ятаючи про них.