<
Вікна та двері з металопластику - що це таке?

Вікна та двері з металопластику - що це таке?

Пластикові вікна – що за метушня?

У галузі віконних профілів існує певна тенденція підвищення інтересу до ПВХ пластику. Рами з пластику домінують на віконному ринку в Європі, а також дуже поширені в Китаї, США і все частіше навіть в Африці, Індії та Азії. Питання, чому? Що такого особливого в ПВХ пластику? Чому все більше і більше власників будинків приймають переваги пластикових вікон? І, мабуть, найголовніше – чи варто приєднатися до них?

Як ми всі знаємо, загальні настрої не завжди керуються логікою чи навіть фактичною вигодою, але це ще один випадок, коли схоже породжує подібне, чи в історії пластикових вікон є щось більше? Щоб спробувати відповісти на це питання, давайте подивимося на продуктивність вікон з металопластику за трьома широкими параметрами – екологічність, економічність та матеріал/дизайн/безпека.

Пластикові вікна не виділяють газів та можуть вважатися абсолютно нешкідливими для здоров’я людини. Завдяки цьому, а також завдяки простоті очищення та гігієнічним, непористим поверхням пластикових віконних рам вони придатні навіть для встановлення в медичних закладах.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ

Енергоефективність

Пластикові вікна є енергоефективними. Вони мають дуже низький коефіцієнт теплопередачі, що означає, що вони мають чудові ізоляційні властивості. З наукової точки зору, коефіцієнт теплопередачі вказує, скільки теплової енергії (тепла) передається через елемент будівлі, такий як вікна та двері. Одиницею виміру значення є Вт/м²К (Ват на квадратний метр за Кельвінами). Сьогодні сучасні профільні системи можуть досягати значень рами 0,79 Вт/м²K та значення вікна всього 0,63 Вт/м²K, що практично означає відмінну ізоляцію та значно нижчу витрати енергії у порівнянні з вікнами виготовленими з класичних матеріалів.

Стійкість до віку та погодних умов

На додаток до вдосконалень, пов’язаних з енергоефективністю, пластикові вікна мають високу стійкість до атмосферних впливів і мають просту в догляді та стабільні розміри поверхні навіть в екстремальних температурних умовах. У цьому плані вони працюють набагато краще вікон з інших матеріалів. Існують навіть спеціальні «тропічні» рецепти пластику ПВХ для регіонів із підвищеним впливом ультрафіолету, щоб зробити вікна більш стійкими до сонячного світла та тепла. Для того, щоб металопластикові вікна залишалися стабільними та міцними, під час виготовлення профілю додаються стабілізатори. У минулому постачальники пластикових профілів використовували додавання екологічно шкідливих свинцевих стабілізаторів. Однак з тих пір у стандартах безпеки відбулися радикальним зрушенням, і сьогодні виробники використовують стабілізатори пластику ПВХ на основі кальцію-цинку (CaZn) замість свинцю. Вони абсолютно нешкідливі для навколишнього середовища, що дає нам наступну перевагу, яку забезпечують профілі пластикових вікон.

Екологічні та безпечні для навколишнього середовища

За всіма цілями пластикові віконні профілі можна вважати абсолютно нешкідливими для людини та навколишнього середовища. Відмова від свинцевих стабілізаторів також зачепила інші компоненти, які використовувалися в минулому, включали формальдегід, хлорфторуглерод (CFC) або поліхлоровані біфеніли (PCBs). Все це тепер замінено нешкідливими речовинами, такими як кальцій/цинк, які не призводять до того, що профілі виділяють шкідливі гази. Завдяки цьому, а також простоті при очищенні, гігієнічності та непористим поверхням пластикових віконних рам вони придатні для встановлення в умовах необхідності підвищеної дезінфекції та навіть у медичних закладах.

ЕКОНОМІЧНІСТЬ

Металопластикові вікна дуже економічні у виробництві. З цієї причини та завдяки сильній конкуренції в цій галузі з широким спектром систем та варіантів, які пропонуються, кінцеві споживачі можуть знайти багато доступних економічних та інноваційних рішень. Крім того, складні віконні системи мають чудові експлуатаційні характеристики, які просто заощаджують гроші. Вони дуже довговічні, вимагають невеликого обслуговування, мають високу теплоізоляцію і, отже, енергозберігаючі. Загалом початкові витрати на високоякісні пластикові вікна, як правило, нижчі, ніж вартість порівнянних дерев’яних або алюмінієвих вікон.

Сумісність

Однією з головних переваг складних пластикових віконних систем є широка сумісність різних компонентів, таких як основні профілі та додаткові частини, наприклад штапики, подовжувальні профілі, прокладки тощо. Важливість сумісності є вирішальним фактором на рівні виробника вікон. Необхідно зберігати менше типів різних профілів, а налаштування інструментів залишаються незмінними, навіть при обробці віконних профілів з різною глибиною профілю. Це спрощує складування та обробку профілів і знову економить гроші для кінцевих споживачів.

ПЕРЕВАГИ МАТЕРІАЛУ, КОНСТРУКЦІЇ ТА БЕЗПЕКИ

Пластикові вікна забезпечують чудову звукоізоляцію.

Пластикові вікна вогнестійкі, не мають вогнеприскорювального ефекту та самозатухають поза полум’ям.

Пластикові вікна стійкі до термітів та інших комах шкідників, ніколи не іржавіють, не гниють і не піддаються корозії.

Пластикові вікна можна легко мити за допомогою звичайного засобу для миття посуду.

Пластикові вікна забезпечують захист від злому будівлі.

Пластикові віконні профілі можна покрити лаком, ламінувати декоративною плівкою або покрити алюмінієвими оболонками.

Пластикові віконні профілі можна гнути. Можливі арочні і навіть круглі металопластикові вікна.

Пластикові вікна можна встановлювати як в новобудовах, так і в проектах реконструкції.

Як видно існує багато переваг металопластикових вікон перед своїми аналогами. Загальна універсальність, економічна ефективність і довговічність у сукупності роблять пластик матеріалом, який вибирають як виробники віконних профілів, так і споживачі.  Ці переваги металопластикових вікон, здається, тільки зростатиме в найближчому майбутньому.